середа, 24 жовтня 2012 р.
Герб і прапор села Львове
Письмовий опис (блазон) проекту гербу населеного пункту Львове Бериславського району Херсонської області України
Для складання проекту гербу села Львове я використав інформацію двох наступних наукових публікацій мого батька Португальського Володимира Васильовича - історика за фахом, директора сільської школи і жителя села Львове в другій половині ХХ століття:
1. Історія міст і сіл Української РСР. Херсонська область. Львове (ст.1 67-177).Інститут історії Академії наук УРСР, Київ-1972,В.І.Поздишев, В.В. Португальський
2. История городов и сел Украинской ССР. Херсонская область. Львово (ст.216-224). Институт истории Академии наук УССР, Киев-1983, В.И.Поздышев, В.В. Португальський
Батько працював в архівах і користувався першоджерелами, а публікації здійснені в академічних виданнях. До цього часу ці праці є основою для спроб екскурсів любителів історії в історію села, а для фундаментальних нових досліджень архівів, очевидно, ще час не настав…Сам я половину життя займався науковою роботою, навіть маю 40 патентів і авторських свідоцтв, але це була інша сфера наукової діяльності – технічна і далека від геральдики. Але одночасно знаю, що практика створення гербів давно зламала всі традиції геральдики, особливо в радянські часи. Врешті-решт, якби всі дотримувалися стандартів, герби б перетворилися в нудні комбінації відомих елементів.
Викладаю в Інтернет нефарбований варіант і фарбований олівцем варіант. Можливо, хтось з художників або людина, що краще відчуває кольори і вміє фарбувати, підбере кращі тони фарб, їх співвідношення, і дофарбує чорно-білий ескіз.
Переходжу безпосередньо до письмового опису. Основною частиною герба є щит в державних синьо-жовтих кольорах, проте смуги синього кольору символізують три рукави Дніпра, що сходяться в один рукав навпроти центру села. Жовтий колір зрілого поля означає економічну основу існування села – вирощування зернових культур. Якір символізує причали, пристані, що були (або є ) біля глибоководного правого берега села в різні періоди історії села для причалювання суден та барж. Водний транспорт використовувався здавна для перевезення вантажів (передусім зерна) та людей. Одночасно якір є і символом рибальства на берегах Дніпра, особливо в часи, коли риби та раків в водах було багато. Козацька шабля символізує військову історію села та перше поселення (зимівник) запорізького козака Бургуна на території сучасного села. Серп означає традиційне основне заняття селян населених пунктів, що існували на території сучасного села – вирощування зернових культур. На території села існує споруда ХІХ століття (капітальне кам’яне зерносховище), стилізоване зображення якої розміщене над гербом, де звичайно розміщують зображення старовинних веж. Нижче зерносховища розміщений текст з основними відомими знаковими датами в існуванні села та його сучасна назва.
Римські цифри означають історично зафіксований час появи в першій половині ХVІІІ століття на території сучасного села поселення українського запорізького козака Бургуна. Як відомо, території поруч з селом Львове входили до цього часу в сферу впливу та арену військових протиборств Запорізької Січі, Туреччини та татарського Криму. 1818 рік – рік переселення на територію села Бургун українців з Полтавської губернії. 1841 рік – рік заснування єврейської колонії Львове переселенцями з Вітебської та Могилівської губерній Росії. Переселення євреїв відбувалося і надалі в рамках політики російського уряду виселення їх з центру Росії за «межі осілості». 1956 рік - з’єднання сіл Червоний Бургун і Львове в одне село - село Львове. Щит герба обрамляють дві гілки верби – характерної для даної місцевості рослини, що росте на берегах та в плавнях Дніпра біля села Львове.
Сподіваюся, що в перспективі цей герб або закладені в ньому ідеї стануть в нагоді при розгляді офіційного гербу села сільською радою. При роботі над ним я перебрав багато варіантів, використав пробні ескізи знайомих художників, вибирав пропорції і кольори. На даний момент пропонований варіант виглядає найбільш оптимальним
Автор – Португальський Олександр Володимирович
Письмовий опис проекту прапору населеного пункту Львове Бериславського району Херсонської області України
При складанні проекту прапору я виходив з того, що він повинен бути простим у виготовленні, але мати при цьому ключові зрозумілі елементи. Всім відомі прапори великих держав з двох-трьох кольорів, але існують також і перевантажені дрібними елементами та гербами прапори маленьких країн. Тож я намагався максимально використати тільки два ключових елементи – кольори і стилізоване географічне зображення Дніпра біля села. Основна частина стягу (з відповідними поясненнями) має жовтий колір і відповідає державній символіці України. Можна сказати і так: жовтий колір зрілого поля означає впродовж історії села економічну основу існування села – вирощування зернових культур. Сині смуги символізують три рукави Дніпра, що сходяться в один рукав навпроти центру села. Таким чином, для виготовлення прапора досить взяти відріз прямокутної жовтої тканини і настрочити чи наклеїти на ній сині стрічки.
Стяг має співвідношення ширини і довжини 2:3. Ширина синіх стрічок становить десяту частину від ширини. Вертикальна смуга проходить перпендикулярно довжині через центр прямокутника прапора. Дві косі смуги йдуть з верхніх кутків прямокутника стягу до його центру в діагональному напрямку.
Автор – Португальський Олександр Володимирович
Робочий варіант Ігора Козодоя
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиАдміністратор блогу видалив цей коментар.
Видалитити кто
ВидалитиОбговорення перейшло в закритий режим щодо деталей
ВідповістиВидалити